השאר פרטים
מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם
חייגו עכשיו: 077-7298418

שעוני נוכחות למשרד

ככל שהמשרד גדל ומצליח, מלאכת המעקב אחר שעות העבודה של כל העובדים נהיית קשה יותר וגוזלת זמן רב יותר. השנים האחרונות ראות קפיצה נחשונית בטכנולוגיות שעון נוכחות ומערכות מעקב נוכחות נלוות. חלק משמעותי מהפריצה של שירותים אלה לקו החזית של היעילות הארגונית ניתן לייחס לחברת שעוני נוכחות Ok2go שהייתה מחלוצי התחום בישראל וממשיכה להוביל תחום זה ברמת שירות ובטכנולוגיה כבר כמעת שני עשורים.

שעון נוכחות בעסק שלך- האם זה חשוב?

בוא ננתח את זה ונראה כמה זה שווה לעסק שלך

קצת רקע:

רוב העסקים מנהלים שעון נוכחות בעסק. זה נשמע טריוויאלי והכרחי ודי שירות בסיסי וסטנדרטי בכל עסק. כשחושבים על כך זה נכון גם. אבל למה עדיין יש ,יחסית , הרבה עסקים שלא מנהלים שעון נוכחות בעסק? למה יש כאלה שמפעילים נוכחות במשרד אבל לא על עובדי השטח ( טכנאים ,סוכנים, אנשי תמיכה, דיילים, מכירות וכו) שלא מחתימים דיגיטלי /לא מחתימים בכלל כמו השעון בקיר? למה יש עסקים ( בד"כ גדולים)  שמפעילים על העובדים שירות כזה,  אבל כשהם מעסיקים חברות קבלניות משנה, נותנות שירותים, יועצים ופרילנסרים - זה עובד ידני /או אחרת אך לא דיגיטלי?

בואו ננתח את זה

מה ההוצאה הכי גדולה בארגון?

  • אחת מההוצאות הגדולות בכל ארגון היא השכר ועלות האנשים- כמובן תלוי באופי הארגון ואופי העבודה –אבל אם היא לא הכי גבוהה אז היא בין הגבוהות והחשובות לניהול.
  • אז למה בכלל זה חשוב לנהל שעון נוכחות?
  • כבעל עסק האם שאלת את עצמיך האם הגיוני שיהיה בעסק תשומה והוצאה כה גדולה שלא תהיה מבוקרת ומנוהלת בצורה טובה? אני מניח שכל מנכל /סמנכ"ל כספים/חשב שכר היה רוצה לשלוט בהוצאה גדולה ולבקר אותה.

מה החוק אומר?

בישראל ישנה תקנה 24א לחוק הגנת השכר שבכלל מחייבת את המעסיקים שכל עובד יחתים דיגטלית או אלקטרונית או ידנית עם חתימה יום-יומית של המעסיק ליד השעות. אז החוק מחייב ויש לכך קנסות ועוד דברים שהעסק יכול למצוא עצמו חשוף אליהם- מהכרותינו בפסיקות בתי המשפט נוטים לטובת העובד במקרים כאלה. כמנכל/ סמנכ"ל/מנהל משאבי אנוש אתה לא רוצה להיות חשוף ביום שבו העובד פוטר או התפטר והוא מחפש סיבות להוציא ממך כסף.

האם יש עובד שלא חייב להחתים על פי החוק?

החוק מחריג ,במקרים מסוימים, בעלי תפקידים בכירים/מנכלים/בעלים/משרות אמון- אבל גם שם מעדיף שיהיה החתמה. (צריך להוכיח שמשרת האמון לא יכול להחתים או הייתה סיבה טובה לכך). אין היום עובד שלא ניתן לתת לו פתרון טכנולוגי לדיווח אמין – ראו דוגמא הפסיקות שאמרו שדיווח סלולארי מבוסס מיקום הוא נפוץ וקיים.

סיכום:

כדאי לבחון מה הפתרון שמתאים לכל עסק מבחינה כלכלית. מה שבטוח אין כאן שאלה - עדיף להפעיל אמצעי דיווח דיגיטליים לא רק בגלל החוק אלא כי זה כלכלי לעסק שלך. אם היית יכול לאסוף כסף מהרצפה היית אוסף? אז שעון נוכחות ובקרה על השעות מדפיסים לעסק שלך כסף יום יום בלי שתרגיש זאת.